Zdielaj

Schovaný hlboko v kopcoch thajského ostrova Phuket leží čarovný dovolenkový rezort Keemala. Je však úplne iný, než klasické horské, či nebodaj plážové rezorty.

Keemalu navrhli štúdia Space Architects a Pisud Design Company. Prišli s úžasným a pritom jednoduchým konceptom. Povedali si: „Nesekajme a neničme úžasne stromy, ale prispôsobme sa im“.

Na jednej strane, nemuseli tam teda stavať nič, ale na stranu druhú treba pochváliť a oceniť citlivejší a pokornejší prístup. Výsledkom je rezort vstavaný priamo medzi stromy a do pôvodného terénu, tak aby organicky splýval so svojim okolím.

Rezort je inšpirovaný miestnou legendou štyroch fiktívnych klanov, ktoré sa usadili na ostrove a zjednotením vytvorili komunitu založenú na rešpekte a pomoci.

Preto tu máme 4 dominantné vily, pričom každá jedna zodpovedná jednému z klanov a odráža jeho vlastnosti. Napríklad jednou z víl je vtáčie hniezdo Pool Villas. Nachádza sa v korunách stromov a ponúka luxusné prostredie s bazénom. Špeciálna úprava exteriéru navodzuje atmosféru vtáčieho hniezda.

Z bazéna máte výhľad na okolité hory a lesy a môžete počúvať rozmanité lesné zvuky. No posúďte sami, dopriali by ste si takú dovolenku?

 

 

 

Zdielaj