Zdielaj

V minulom článku sme sa venovali zhybom. Dnes sa chceme zamerať na populárne spalovače tukov. Mnoho ľudí s cieľom zlepšiť svoje výsledky a urýchliť cestu k cieľu siaha po rôznych doplnkoch na lepšie spaľovanie tukov. Sú však naozaj účinné?

Spalovače tukov sú štandardná súčasť ponuky výživových doplnkov každého obchodu pre športovcov. Je ich veľa a každý o sebe tvrdí, že on je ten najlepší. Ako si teda vybrať a vyťažiť z nich maximum? V prvom rade nesmiete byť lenivý.

Spalovače tuku nespaľujú tuk ako napovedá ich názov. Ich funkcia spočíva v tom, že vášmu telu pomáhajú spaľovať tuk efektívnejšie a vo väčšej miere, ako by ho spaľoval bez nich. Miera ich vplyvu však záleží aj od ich zloženia.

Pri výbere je dôležité aby spalovač obsahoval čo najviac z týchto látok:

  • Extrakt zo zeleného čaju
  • Kofeín
  • CLA
  • GLA
  • Kalcium Pyruvat

V najlepších spalovačoch sú väčšinou obsiahnuté všetky súčasne v rôznych pomeroch. Nezabúdajte však, že ak nebudete poriadne cvičiť a riadne sa stravovať, tak spalovač sú len vyhodené peniaze.

Ako spalovače tukov pôsobia na telo?

  1. Znižujú chuť do jedla a apetít. Hľaď a škrčanie v bruchu je častý problém, ktorý podkopáva snahy o schudnutie. Preto spalovače obsahujú látky, ktoré môžu znížiť chuť do jedla
  2. Blokovanie tukov a karbohydrátov. Niektoré spalovače môžu obsahovať látky, ktoré pomáhajú blokovať vstrebávanie tukov a sacharidov.
  3. Zvyšujú výkonnosť metabolizmu. Jedna z najdôležitejších funkcii spalovačov, avšak nahraditeľná alternatívou. Práve extrakt zo zeleného čaju, či kofeín pomáha zvýšiť metabolizmus. To však platí aj pre prípad, že si dáte čaj, alebo kávu hodinu pred tréningom, no v menšej miere
  4. Pôsobia ako tréningové stimulanty. Obsah taurínu, či zlepšenie transformácie tukovej zásoby na energiu vás bude stimulovať k lepšiemu výkonu a dodá vám energiu.

Spalovače vám môžu pomôcť v splniť novoročné predsavzatie a zlepšiť si postavu. Avšak iba za predpokladu, že riadne trénujete a zameriate sa aj na zdravú a racionálnu stravu. V tom prípade skutočne urýchlia progres. No na strane druhej nie sú lacné, a ten istý výsledok viete dosiahnuť aj bez nich. Preto stojí za zváženie, či radšej neinvestovať peniaze do kvalitnejších surovín.

 

 

Zdielaj