Oplatí sa vidieť film Spojenci s Brad Pittom a Marion Cotillard?

Zdielaj

Úspešný režisér Robert Zemeckis má za sebou niekoľko filmov, ktoré sa zapísali do filmovej histórie. Forrest Gump, či Stroskotanec sú klasiky, ku ktorým sa žiaľ asi nepridá jeho najnovší film Spojenci s Brad Pittom a Marion Cotillard. Čerešničkou na plátne je scenárista Steven Knight(Locke, Východné prísľuby). Nový hit z toho nebude, avšak je to vysokokvalitný film, ktorý treba vidieť.

Príbeh sa odohráva v roku 1942 a začína zoskokom Maxa Vatana (Brad Pitt) do marockej púšte. Jeho misia je jednoduchá, má zabiť nemeckého veľvyslanca v Casablanke. Špiónska misia ako každá iná. V meste sa stretne so svojou spojkou francúzskou Marianne (Marion Cotillard). Táto špiónka bude hrať rolu jeho manželky a bude mu pomáhať v splnení misie. Predstieranie zamilovaného páru s trochou intimity však spôsobí to, že sa do seba zamilujú. No to je stále iba úvod do filmu, happy end sa zatiaľ nekoná. Ich spoločný život v Londýne odštartuje akčnú sériu udalostí, ktoré…. nebudeme prezrádzať :).

Vo filme sa strieda niekoľko žánrov. Nájdeme tu prvky špionážneho thrilleru, melodrámy a detektívky. Scenár však nedokáže dostatočne upnúť divákov k postavám a priblížiť ich. Mysterióznosť a záhadnosť postáv je odhalená príliš neskoro, a scenár nedostane z diváka potrebné emócie.

Prvá polovica filmu má trochu pomalší rozbeh, avšak potom začína dobré a poctivé dráma. Ak máte radi akciu, tak tomuto filmu sa vyhnite. Ak však oceníte viac dialóg, melodramatické mlčanie tak tento film oceníte. Brad Pitt a Maron Cotillard tvoria na plátne výbornú hereckú dvojicu, ktorá vie ako hrať a vložiť do svojich gest emócie a napätie. Celkovo je tento film príjemne obohatie kinematografie v dobe akčného boomu.

Celkové hodnotenie: 8/10

 

Zdielaj