Nokia je späť. Nie je prémiová a ani fínska, ale je živá!

Zdielaj

Možno ste zachytili, že spoločnosť HDM Global kúpila značku Nokia. Napriek zlým vyhliadkam sa tejto značke svitá na lepšie časy. HDM Global predstavil nový Nokia smartfón s logom Nokie a dokonca aj s Androidom.

Bude niesť označenie Nokia 6 a už pri uvedení na trh bude disponovať operačným systémom Android 7. Jej cena sa bude pohybovať na úrovni približne 233 €, čo je v Číne 1699 CNY. To však bude práve problém. Za túto sumu nemôžeme čakať zázraky.

Nokia 6 vyzerá celkom zaujímavo, no v Európe sa jej aspoň zatiaľ nedočkáme. Dostupná bude totiž len pre Čínsky trh.

Za zmienku stojí 5,5″ Full HD displej 2,5D zakrivením. Telo bude z kvalitného hliníka, vyrobeného pomocou frézovania. Výrobca tvrdí, že výroba jedného hliníkového tela trvá 55 minút. V ňom je osadený 64-bitový Qualcomm Snapdragon 430 avšak len s 4 jadrami s frekvenciou 1,4 GHz, čo je pravdepodobne daň za nízku cenu.

O grafiku sa postará Adreno 505 a 4 GB pamäte RAM. Túto kapacitu musíme pochváliť v tejto cenovej úrovni. Samozrejmosťou je dual SIM 64GB pamäti a možnosť pridať microSDXC kartu.

Nevýhodou je jemne vyčnievajúci fotoaparát. Ten však disponuje LED bleskom svetelnosťou f/2.0 a autofokusom na báze PDAF detekcie. Natočíte aj FULL HD video, avšak len 30 snímkov za sekundu.

Celkom nás potešila podpora LTE sietí a klasiky ako Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Glonass. Podobne ako iné čínske smartfóny, tak aj Nokia bude mať snímač odtlačku prsta. Telefón bude poháňaný štandardnou batériou s kapacitou 3000 mAh.

Z nostalgie som rád, že značka Nokia nezomrela úplne. No zároveň časy, kedy prinášala prémiové telefóny sú preč. Tento telefón síce ponúka dobrý pomer kvality ceny, ale v nižšej triede. Dôležité však budú recenzie.

 

Zdielaj