Zdielaj

Najlepšie seriály z roku 2016, ktoré by ste mali vidieť

Rok 2016 priniesol viacero zaujímavých titulov. Moja topka je asi Westworld. No je tu aj viacero iných kúskov, ktoré si zaslúžia pozornosť. Zaujímavé je, že produkčne top rebríčkom dominoval Netflix, opäť.

Westworld

Seriál Westworld je inšpirovaný filmom z roku 1973 od Michaela Crichtona. V podstate je o futuristickom zábavnom parku pre najbohatšiu vrstvu spoločnosti. Park je obývaný robotmi s umelou inteligenciou, ktorých je takmer nemožne rozoznať od skutočných ľudí. Aby to však bolo zaujímavejšie, tak park je tematicky zasadený do divokého západu. A podľa toho sa tam aj môžete chovať. Bohatý milionári si tam chodia uspokojovať všetky svoje túžby. Niečo také sa však musí zaručene pokaziť. Dramatický seriál z produkcie HBO ma pomalšie tempo a stavia na plíživej a hlbokej atmosfére. Hereckému obsadeniu kraľuje Anthony Hopkins, ktorý je podľa nás v tomto seriály priam bravúrny. Okrem neho narazíte aj na Jeffreyho Wrighta (Boardwalk Empire, Hry o život), či Evan Rachel Wood (Deň zrady).

HBO už pracuje na druhej sérií, ktorú očakávame v roku 2018

 

Stranger Things

Príbeh sa točí okolo 4 kamarátov. Willa, Mika, Dustina a Lucasa a je zasadený do malého amerického mesta v 80. rokoch. Táto parta trávi všetok voľný čas spolu až kým jeden z nich nezmizne. Šerif sa však hľadaním strateného Willa nejde zrovna pretrhnúť. Preto sa zvyšná trojica rozhodne spustiť svoju vlastnú pátraciu akciu. Nezvestného bila však nenájdu. Namiesto neho natrafia na záhadné dievča bez mena. Následne sa spustí vlna zvláštnych a podivných udalostí, ktoré dodajú deju tempo.

Táto sci-fi hororová novinka z produkcie Netflixu patrila medzi najvyhajpovanejšie seriály roka 2016.

 

The Get Down

Zostaňme ešte chvílu pri produkcii Netflixu. Ich ďalší seriál z minulého roku, ktorý si zaslúži pozornosť je The Get Down. Ak máte radi kultúrno hudobnú tematiku a prostredie amerického bronxu z 70. rokov, tak toto je seriál pre vás.

Hlavným motívom je  tínedžerská lovestory nádejnej speváčky Mylene a nadaného Ezekiela. Tí sa pokúšajú dostať z ghetta a vydobyť si úspech.

 

Luke Cage

A sme opäť pri produkcii Netlixu. Ak si Netflix udrží laťku kvality produkcie na úrovni z roka 2016, tak klasické tv stanice to majú spočítané.

Tentokrát nám priniesol seriál menom Luke Cage. Túto postavu sme už mohli vidieť v seriáli Jessica Jones. Je to klasický seriál o superhrdinovi, ktorý sa snaží žiť normálny život a nejakých záporákoch, ktorý to nedovolia. Lucasa si zahral Mike Colter (Agent X, Jessica Jones) a uvidíme aj Mahershala Aliho z House of Cards.

Victoria

Historický seriál o jednej z najznámejších britských kráľovien. Kráľovnú Victoriu stvárňuje Jenna Coleman (Dr. Who). Pre tento seriál je príznačný pomalý príbeh. Ukazuje fungovanie monarchie a atmosféru viktoriánskej doby. Oko potešia nádherné zábery na anglickú prírodu.

 

Game of Thrones

Každoročná klasika z produkcie HBO. Seriál buď milujete, alebo neznášate, lebo o ňom každý rozpráva. Tento rok priniesol niekoľko dejových zvratov, a pomaly začal spájať dejové línie  a pripravovať sa na veľké finále. Túto klasiku netreba hlbšie predstavovať, koniec koncov každý ju poznáme a vieme čo od nej čakať.

Zdielaj