Zdielaj

Microsoft pokračuje vo vylepšovaní Windows 10 a pridáva ďalšie rozšírenia v nastaveniach súkromia. Užívatelia budú vedieť lepšie kontrolovať svoje dáta a informácie o svojom správaní.

Spoločnosť oznámila tieto zmeny v nastaveniach súkromia 11.10. a očakáva sa, že budú súčasťou Windows 10 Creators update. Ten by mal byť k dispozícií na jar 2017 a špekuluje sa o začiatku apríla.

Na základe vyjadrenia Microsoftu budú používatelia Windows 10 presne vidieť a spravovať dáta, ktoré operačný systém využíva. Pribudnú aj možnosti vymazania údajov o ich účtoch v aplikáciách ako edge, či internetovom vyhľadávači Bing.

 

here's a look at the control you'll have on data sharign during Windows 10 Creators Update

Veľká časť nastavení pracuje s predpokladom, že využívate edge, cortanu, či nejaké iné smart aplikácie. Zaujímavé je napríklad sledovanie vašich záujmov, ktoré vyústi do zobrazenia relevantnejších reklám. No či to je to, čo od Windows 10 potrebuje necháme na vás.

V rámci Windows Creators update očakávame mnoho ďalších vylepšení, od zabezpečenia až po grafické náhľady záložiek v Edge. To by malo pomôcť v lepšej orientácií v prípade, že máte otvorených priveľa stránok súčasne.

 

VIAMashable
Zdielaj