Jeden z najočakávanejších filmov roku 2017 – Kráľ Artuš: Legenda začína

Zdielaj

Legendu kráľa Artuša pozná asi každý. Pamätný je najmä film Merlin z 1998. No tento rok si pre náš Guy Ritchie pripravil remake príbehu. 

Tento film už zažil niekoľko odložení a dokonca ja zmenu názvu. Finálne by sa mal volať Kráľ Artuš: Legenda začína (King Arthur: Legend of the Sword). Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Podfuk) za kráľa Aruša obsadil Charlieho Hunnamana (Pacific Rim, Sons of Anarchy). V príbehu bude vystupovať ako normálny človek, ktorý sa so svojou partou potuluje Londýnom. To sa však zmení, keď vytiahne meč Exalibur a zistí, že on je vyvolený. Do jeho bandy sa pridá zopár rytierov a tajomná kráska Guinevere (Àstrid Bergès-Frisbey – I Orifins, Pirates of the Caribbean). Čaká ho neľahká úloha. Bude musieť poraziť hlavného záporáka (Jude Law – Spy, The Grand Budapest Hotel), naučiť sa používať legendárny Exalibur a poraziť svojich démonov.

Guy Ritchie sa pri točení filmu Kráľ Artuš: Legenda začína inšpiroval zbierkou Le Morte d’Arthur (Artušova smrť) z roku 1485 od Sira Thomasa Maloryho. Ak bude mať film komerčný úspech, tak je vysoko pravdepodobné, že nás čaká hneď niekoľko ďalších dielov.

 

 

 

 

Zdielaj