Zdielaj

Yahoo pozná väčšina používateľov internetu. Avšak pre jeho škodu, ho aj používa výrazne menej ľudí. A práve preto končí.

Táto internetová legenda dlhodobo čelila problémom. Koniec Yahoo symbolicky spečatila Marrisa Mayerová, ktorá bola vo funkcii generálne riaditeľky. Značku odkúpil americký telekomunikačný operátor Verizon Communications za 4,83 miliardy dolárov. Marrisa patrila medzi zakladateľov spoločnosti Google odkiaľ prestúpila v roku 2012. So sebou priniesla veľké očakávania, ktoré sa však nepodarilo naplniť.

Podľa agentúry Reuters je však v hre aj možné zrušenie odkúpenia zo strany Verizon Communications. Objavili sa správy o rozsiahlom úniku údajov klientov Yahoo. Celkovo sa jedná približne o 500 miliónov účtov

Tento koniec Yahoo je však smutný. Kedysi patril medzi lídrov v poskytovaní e-mailových služieb a vyhľadávania na internete. No jej predaj alebo zrušenie bolo len otázkou času, keďže firma strácala každoročne svoju hodnotu. Medziročný prepad medzi rokom 2015 a 2016 je napríklad 30%.

 

Zdielaj