Zdielaj

Spoločnosť Huawei asi netreba predstavovať. Čínska telekomunikačná spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčšie na svete dosiahla rekordný rast a prekvapila aj optimistických analytikov a fanúšikov.

Predaje tejto spoločnosti stúpli až na hodnotu 24,365 miliardy dolárov. To je oproti roku 2015 42% nárast. Celkovo predala za posledný rok viac ako 139 miliónov svojich produktov. Tam spadajú najrôznejšie zariadenia od priemyselných prístrojov pre telekomunikačný trh, cez routre, modemy až po smartfóny. Celkovo je tu nárast na úrovni 29%.

Podľa CEO Richarda Yu plánuje spoločnosť Huawei v  roku 2017  upevniť svoje postavenie v dodávateľskom reťazci, predajných kanáloch ale aj vo vývoji a výskume. Sme zvedavý aj na ich Huawei mate 9, ktorý bude prvý mobilný telefón s inteligentným asistentom Alexom od Amazonu.

Za zmienku stojí aj dcérska spoločnosť Honor. Tá sa teší úspechu vďaka smartfónom, ako sú Honor 8, či Honor 6X.  Pričom 8 je jeden z najlepších pomerov výkon/cena za rok 2016. Myslíme si, že do kariet jej hralo aj fiasko od Samsungu. Ten si pri dizajnovaní posledného Samsung Note pomýlil smartfón s smartbomb.

 

Zdielaj