Zdielaj

V rovnaký deň ako Trump potvrdil svoj postoj k téme industrializácie, a globálneho otepľovania, tak spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft oznámil vloženie 1 miliardy dolárov do fondu Breakthrough Energy Ventures(BEV). Bill Gates na rozdiel od nového amerického prezidenta nespochybňuje hrozbu globálneho otepľovania.

Samozrejme táto investícia ešte neznamená a nepredstavuje okamžité riešenia. Jedná sa o fond, ktorý investuje do výskumu a podnikov, ktoré sa tieto technológie snažia vyvinúť. Avšak podľa Billa nestačí dať nejakých 50 miliónov s tým že o dva roky máte výsledok. Vyžaduje si to oveľa viac.

Investičný fond BEV založili ľudia ako zakladateľ portálu Alibaba Jack Ma, John Doerr a Vinod Khosla. Celkový majetok s ktorým tento fond pracuje je približne 170 miliárd. V tomto fonde majú svoje peniaze aj iné významné podnikateľské osoby. Napríklad Richard Branson z Virgin Group, Jeff Bezos z Amazonu či Masayoshi Syn z SoftBank.

Z týchto penazí ide však len časť na výskum čistej energie. Zvyšok má byť investovaný aj do iných technológických nápadov.

Zdielaj