Zdielaj

Najlepšie pláže v Chorvátsku

Chorvátske pobrežie ponúka veľké množstvo pláži. Problém je, že 75% z nich sú skalnaté pláže a len 25% pláži v Chorvátsku sú pieskové, prípadne jemne štrkové.  Preto sme si pripravili zoznam najlepších chorvátskych pláži.

1. Zaton pri Zadare

Zalton pri Zadare je jedná z najobľúbenejších pláži pre rodiny s deťmi. Patrí medzi najlepšie pieskové pláže v Chorvátsku. Na Zatone nájdete okrem dobetónovanej pasáže aj piesok a trochu kamienkov. More je pomerne plytké a preto je dobré aj pre slabších plavcov či deti. Táto pláž je vzdialená od našich hraníc približne 700 kilometrov. Nevýhoda je to, že táto chorvátska pláž je pre označenie Modrou vlajkou spoplatnená.

2. Veli žal na ostrove Lošinj

Chorvátska pláž Veli žal bola prvá pláž z ostrova Lošinj, ktorá dostala Modrú vlajku. Nájdeme tu jemnú kamienkovú pláž, ktorá je obkolesená bujarým borovicovým lesom. Vďaka bohatej flóre v okolí Veli žal, je tu veľmi príjemne a ostrov Lošinj sa považuje za jeden z „najvoňavejších“ ostrovov v Chorvátsku

3. Slanica na ostrove Murter

Ostrovy v Chorvátsku majú tú nevýhodu, že na ne treba cestovať trajektom. Na ostrov Murter sa však môžete dostať cez „starý-dobrý“ most. Slanica patrí medzi najlepšie pláže pre rodiny s deťmi, pretože tu je neuveriteľne plytká pláž. Ešte po 25 metroch od brehu je voda plytká. Chorvátsky ostrov Murter ťaží najviac z tejto pláže. Preto na nej vybudoval rôzne atrakcie a detský park. Rovnako túto pieskovú pláž rozšíril  o betónovú sekciu. Kúsok od pláže Slanica je národný park Kornati, kam môžete skočiť ak by vám na vašej dovolenke v Chorvátsku pršalo.

4. Vela Pržina, ostrov Korčula

Zatiaľ čo Slanica je klasická chorvátska destinácia plná stánkov, mixu štrku piesku a betónu, tak  Vela Pržina je iná káva. Vela Pržina z ostrova Korčula je jedna z mála prírodných pieskových pláži v Chorvátsku. Pláž je otočená na otvorené more v výhľadom na ostrov Lastovo. Jej nevýhoda je v to, že je na jednom z najvzdialenejších chorvátskych ostrovov.

5. Vučine, pollostrov Pelješac

Vučine je kamienková pláž v zátoke Žuljana. More je čisté a obľúbená chorvátska destinácie šnorchlistov a potápačov. Polostrov Pelješac sa vyhol industrializácií, a aj vďaka tomu je tu čisto a voda je krištáľovo čistá. Ak nemáte radi priame slnko, tak táto pláž bude pre vás ako stvorená. Je tu totiž dostatok prírodného tieňa, do ktorého sa môžete schovať pred priamym slnkom. Chorvátska pláž Vučine je totiž obkolesená lesom. Vďaka tomu máte pocit exotickej dovolenky.

Dúfame, že sme vám pomohli s výberom dovolenky v Chorvátsku  našli ste si v našom zozname najlepších pláži v Chorvátsku tú svoju. Pri výbere dovolenky vám odporúčame si zvážiť aj náročnosť na dopravu a využitie trajektu. Taktiež ak cestujete do Chorvátska a idete do hotela s ALL INCLUSIVE, tak pláž by mala byť blízko hotela, aby ste si mohli sem tam odskočiť na nejaký drink. Ak už máte vybraté kam na dovolenku toto leto, tak sa kľudne pochváľte v komentároch.

 

Zdielaj